Felelősök: Gyarmatiné M.M., Megyeri István

Időpont: február 21.
  Beszámoló elkészítése, programterv összeállítása, költségvetés elkészítése, tagnyilvántartás revíziója
  2.        Közgyűlés
  Időpont: március 20.
  Beszámoló a 2019. évi munkáról, 2020. évi elképzelések, munkaterv, gazdasági helyzet értékelése, aktuális feladatok
  3.       Elnökségi ülés
  Időpont: szeptember 25.
  A lebonyolított rendezvények értékelése, költségvetés helyzetének vizsgálata

XIX: IPA Tisza-tavi Kerékpáros Verseny

2015. augusztus 8.

Sem a hőség, sem a munkanap nem volt akadály

Ahogyan közeledett augusztus második hétvégéje, úgy nőtt bennünk az izgalom: vajon hány nevezés érkezik a XIX. IPA Tisza-tavi Kerékpáros Versenyre? Az IPA Heves Megyei Szervezete ugyanis az eredetileg tervezett időponthoz képest, egy héttel később tudta megrendezni a versenyt, mert a helyszín más rendezvény miatt foglalt volt a hagyományos időpontban, augusztus első szombatján. A végleges időpont – 2015. augusztus 8. – viszont az idén munkanap volt, ráadásul hetek óta tartott a brutális hőség.

A regisztráció során aztán kiderült, hogy fölösleges volt minden aggodalom. A 87 nevezés a verseny történetének második legmagasabb száma, ezen kívül 33 családtag is eljött a Tiszanána-Dinnyésháton lévő kempingbe, amely 2012 óta ad otthont a rendezvénynek. A viadal népszerűségét jól mutatja, hogy az indulók között volt kecskeméti, szegedi, nyíregyházi, de érkeztek Győr-Moson-Sopron és Zala megyéből is. A szokásoknak megfelelően idén is jelentős számú volt a „Nagykáta és környéke kontingens”, de természetesen volt több hazai induló is.

Házigazdánk, Tiszanána Község Önkormányzata, ezúttal is alaposan kitett magáért. Nem pusztán a helyszínt biztosították a részünkre, de minden egyéb felszerelési eszközt is, legyen szó akár a kihangosításról, vagy éppen a főzőeszközökről. Mindemellett a versenyzők és családtagjaik térítésmentesen léphettek be a szabadvízi strandra is. A támogatásért a megnyitó során mondott köszönetet szervezetünk elnöke, dr. Francsics Ottó nyá. r. ezredes a község polgármesterének, dr. Tóth József úrnak.

A szokásoknak megfelelően három számot rendeztünk meg: a tókerülő túra résztvevői a Tisza-tó mintegy háromnegyedét kerülték meg, majd 64 kilométer megtétele után érkeztek célba. A távból félszáz kilométert a gáton teljesítettek, a többit pedig közúton. A túrázók „csak” önmagukkal versenyeztek, hogy célba érkezvén büszkén elmondhassák magukról: sikerült!

Ám ugyanezen a távon versenyt is rendeztünk azok számára, akik az ellenfelekkel is össze akarták mérni az erejüket. A 30 másodpercenként induló versenyzők számára az útvonal ugyanaz volt, mint a túrázóknak. Ezen kívül rendeztünk egy tömegrajtos, úgynevezett gyorsasági versenyt is, 21,60 kilométeres távon.

A túrán és a gyorsasági versenyen egyaránt 25-en, míg a tókerülő versenyen 37-en álltak rajthoz. Kiemelkedően magas volt a felnőtt férfi kategóriák létszáma: a hosszabbik versenytávon, a két korosztályban összesen 21-en szálltak nyeregbe. Figyelemre méltó volt a legidősebb korosztály aktivitása is, az 56 év fölötti férfiakat féltucatnyi versenyző képviselte! A legifjabb generáció képviseletét pedig, a gyorsasági versenyszámban három nyolcesztendős ifjú bringás vállalta magára.

A tókerülő versenyen több, nagyszerű eredmény is született. Igencsak komoly tempót diktált az a kilenc férfiversenyző, akik 2 órán belül értek célba. De volt a hölgyek között is olyan, aki 2 óra 8 percen belüli eredményt ért el. Tegyük hozzá: mindezt úgy, hogy a hőmérséklet a gáton meghaladta a 40 Celsius fokot, és amatőr verseny lévén, természetesen nem zárt pályán zajlott a küzdelem. Mindeközben a szurkoló családtagok pihenhettek, vagy éppen részt vehettek a kemping területén párhuzamosan zajló, különböző rendezvényeken.

Mire a versenyzők célba értek, már elkészült a finom babgulyás, és a nagy hőségben jól esett az egyik támogatónk által felajánlott frissen csapolt sör is. A nap zárásaként pedig következett az 2

eredményhirdetés, amelynek során helyezésektől függetlenül, mindenki kapott egy elismerő oklevelet, a „dobogósok” pedig egy-egy serleggel is gazdagabbak lettek. A díjátadás két különdíj odaítélésével zárult: Tiszanána Község Önkormányzata képviseletében, dr. Tóth József polgármester úr a tókerülő versenyen indult hölgyek abszolút bajnokának, Lehó Anitának adta át a díjat (időeredménye: 2:07:52), míg a férfiak között ugyanezen teljesítményért Bodnár Gergely vehette át a Magyar Rendészeti Sportszövetség által felajánlott különdíjat (időeredménye: 1:47:11).

S bár a szervezők még az idei verseny fáradalmait próbálják kipihenni, de már megkezdték a jövő évi verseny szervezését is. Nem véletlenül, hiszen kettős jubileumhoz érkeztünk: 2016-ban 20. alkalommal hívjuk versenyezni a kerékpárosokat, a helyszín pedig immár ötödik alkalommal lesz a versenyzők által igencsak megkedvelt, hangulatos tiszanánai kemping.

A rendezvényhez az IPA Magyar Szekció elnöksége 120.000 Ft támogatást biztosított, amelyet ez úton is köszönünk. További támogatóink:

- Tiszanána Község Önkormányzata

- Tiszanána, Tiszabő és Kisköre települések polgárőr szervezetei

- Ari János

- Bakos Péter

A versenyről készült valamennyi fotó és az eredmények az alábbi linkre kattintva tekinthetők meg: